close
تبلیغات در اینترنت
شبیه سازی موتور چهار فاز رلوکتانسی
کانال تلگرام سایت پـــروژه 24 بزودی ...

شبیه سازی موتور چهار فاز رلوکتانسی

181 دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر

مطالب مرتبط با "دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر"

دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر

این پروژه دارای پاورپوینت ارائه + توضیحات شبیه سازی + فایل شبیه سازی شده در نرم افزار متلب + مقالات استفاده شده می باشد.

 

موتور رلوکتانسی در قرن ۱۹ توسعه داده شد اما استفاده کامل از آنها تا زمان ظاهر نیمه هادی یکسوکننده و تکنولوژی سوئیچینگ قدرت ممکن نبود.

در طول دهه ۸۰ علاقه مهندسین کنترل بهVR موتور جذب شد از آن زمان، چند روش کنترل سرعت به منظور بهبود عملکرد VR موتور شده است، اعم از کنترل غیر خطی به اصطلاح کنترل هوشمند، شده است

موتور رلوکتانسی نوعی موتور سنکرون است که نیازی به میدان DC در رتور ندارد و گشتاور آن ناشی از اختلاف رلوکتانس های طولی و عرضی فاصله هوایی است.

گشتاور تولید شده در این ماشین ها را می توان بوسیله در نظر گرفتن این حقیقت که اندوکتانسهای سیم پیچی استاتور تابعی از موقعیت زاویه ای رتور است، محاسبه نمود.

نوع بسیار کوچک این موتورها تکفاز است و در جاهایی که سرعت دقیق سنکرون مورد نیاز است استفاده می شود ، از جمله این کاربردها می توان به ساعت های الکتریکی و دیگر ابزارهای زمان سنجی اشاره کرد.

علی رغم بزرگ بودن اندازه ، نوع سه فاز این گونه موتورها نیز ، در مقایسه با موتورهای سنکرون هم قدرت خود ، به تدریج جای خود را در صنعت باز کرده است . دلیل این امر عدم نیاز به تحریک DC و نیز حلقه های لغزان و جاروبک است.

ماشین های رلوکتانس متغیر( اغلب به اختصار به صورت VRM) شاید ساده ترین نوع ماشین های الکتریکی باشند. آن ها شامل یک استاتور با سیم پیچهای تحریک و یک رتور مغناطیسی با برجستگی می باشند.

دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر

فهرست :

۱- مقدمه

۲- تاریخچه موتورهای رلوکتانسی

۳- راه اندازی موتور رلوکتانسی

۴- مدل موتور متغیر رلوکتانسی

۵- مدار الکترومغناطیسی تقریبی

۶- تولید گشتاور در موتورهای VRM

۷- ساختمان موتور VRM

۸- انواع موتور رلوکتانس متغیر

۹- مزایا ومعایب موتورهای رلوکتانس متغییر

۱۰- شبیه ساز

۱۱- نتایج شبیه سازی

۱۲- نتیجه گیری

۱۳- منابع

 

 

 

دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر

دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر

دانلود شبیه سازی یک موتور ۴ فاز رلوکتانس متغییر این پروژه دارای پاورپوینت ارائه + توضیحات شبیه سازی + فایل شبیه سازی شده در نرم افزار متلب + مقالات استفاده شده می باشد. موتور رلوکتانسی در قرن ۱۹ توسعه داده شد اما استفاده کامل از آنها تا زمان ظاهر نیمه هادی یکسوکننده و ...