close
دانلود آهنگ جدید
پایان نامه تحلیل و حفاظت توربین های بادی و کنترل توان تولیدی نی
کانال تلگرام سایت پـــروژه 24 بزودی ...

پایان نامه تحلیل و حفاظت توربین های بادی و کنترل توان تولیدی نی

595 دانلود پایان نامه تحلیل و حفاظت توربین های بادی و کنترل توان تولیدی نیروگاه بادی

مطالب مرتبط با "دانلود پایان نامه تحلیل و حفاظت توربین های بادی و کنترل توان تولیدی نیروگاه بادی"

دانلود پایان نامه تحلیل و حفاظت توربین های بادی و کنترل توان تولیدی نیروگاه بادی

همراه با شبیه سازی با نرم افزار متلب

تبدیل انرژی باد به انرژی مکانیکی و سپس انرژی الکتریکی در توربین های بادی انجام می شود. توربین های بادی در اندازه های مختلف با اجزای مختلف و ویژگی های متفاوت با توجه به شرایط محیط و میزان نیاز تولید توان الکتریکی ساخته می شوند، این توربین ها از پره ها با قطر روتور چندین متر تا حدود ۱۰۰ متر برای تولید توان های چندین کیلووات تا ۲۰۰۰ کیلووات مورد استفاده قرار می گیرند علاوه بر تولید توان الکتریکی از توربین های بادی برای پمپاژ آب نیز استفاده می شود.

انرژی باد یکی از صورت های منابع انرژی تجدید پذیر است که با توجه به ویژگی مشترک انرژی های تجدید پذیر به صورت گسترده با تمرکز کم (چگالی کم) در اختیار بشر قرار گرفته است. نوعي از انرژي خورشيد است که بر اثر اختلاف دماي بين دو ناحيه توليد مي شود ناحيه سرد پر فشار و ناحيه گرم کم فشار است. طی سالهای اخیر تولید برق به وسیله توربین های بادی افزایش پیدا کرده است. توربین های جدید به صورت های متفاوت متصل به شبکه و یا منفعل از شبکه و به صورت تولید پراکنده در سیستم های قدرت مورد استفاده قرار می گیرند.

در اين پروژه در مورد انواع توربين ها و مكانيزم عملكرد و طراحي آنها توضيح داده شده است. همچنين در مورد حفاظت توربينها و كنترل توان نيروگاه ها توسط توربينها به مواردي اشاره شده است. ﻛﺸﻮر اﻳﺮان ﻫﺮ ﻃﺮف ﺑﺎ ﻛﻮﻫ ﻬﺎي مرﺗﻔﻌﻲ ﻣﺤﺼﻮر ﮔﺸﺘﻪ اﺳﺖ. اﻳﺮان ﺑﺎ ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﺟﻐﺮاﻓﻴﺎﻳﻲ ﻛﻪ دارد در آﺳﻴﺎ ﺑﻴﻦ ﺷﺮق و ﻏﺮب و ﻧﻮاﺣﻲ ﮔﺮم ﺟﻨﻮب و ﻣﻌﺘﺪل ﺷﻤﺎﻟﻲ واﻗﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ و در ﻣﺴﻴﺮ ﺟﺮﻳﺎن های ﻋﻤﺪه ﻫﻮاﻳﻲ ﺑﻴﻦ آﺳﻴﺎ، اروﭘﺎ، اﻓﺮﻳﻘﺎ، اﻗﻴﺎﻧﻮس ﻫﻨﺪ و ‫اﻗﻴﺎﻧﻮس اﻃﻠﺲ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ. همين امر باعث پيشرفت سريع در استفاده از نيروگاه بادي خواهد شد.

 

برای توضیحات بیشتر به ادامه بروید ..براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :